05/12/2019

Vasara, tas ir laiks, kad beidzot temperatūras pakāpjas līdz + 20 un pat +30 grādu atzīmei un saule spīd spoži, spoži. Taču tas ir arī laiks, kad cilvēki visbiežāk pārkarst no šī nenormālā karstuma, tā iedragājot savu veselību un arī liedzot sev patiešām izbaudīt silto laiku. Tādēļ šeit būs daži padomi, ko darīt, ja šajā vasaras karstumā ir jāpārvietojas ar automašīnu vai autobusu.

Pirmais, kas noteikti ir jāievēro ikvienam, kurš viskarstākajās vasaras dienās ir spiests pārvietoties ar automašīnu vai autobusu, ir dzert daudz šķidrumu, vislabāk tieši ūdeni. Kad ārā ir karsts, mēs parasti izsvīstam vairāk ūdeni nekā parasti, tādēļ ir svarīgi uzņemt šo ūdeni arī atpakaļ, lai tavs ķermenis nebūtu dehidrēts un tu varētu izturēt pat karstāko karstumu. Speciālisti iesaka šajā laikā izdzert kā minimums 2, bet vislabāk jau 3 litrus ūdens, kas tad arī nodrošinās, ka tavam ķermenim būs pietiekami ūdens. Vislabāk dzert ir kā tīru ūdeni, kā arī uzņemt daļu ūdens minerālūdens veidā, jo šajos minerālajos ūdeņos parasti ir dažādi minerāļi un sāļi, kurus tu būsi zaudējis svīšanas laikā.

Vēl tiek ieteikts arī izvairīties no tādu dzērienu kā kafijas, enerģijas dzērienu, limonāžu un alkohola lietošanas, jo šie dzērieni ievērojami pastiprina tava ķermeņa ūdens atdevi, un, dzerot šāda veida šķidrumus, ir lielāka iespēja, ka tavs ķermenis dehidrēsies.

Speciālisti iesaka pārtikā lietot tikai un vienīgi ēdienus, kurus tavai gremošanas sistēmai būs viegli sagremot. Šādi ēdieni ir, piemēram, dārzeņi, zupas un citi viegli ēdieni, kuri nenomocīs tavu gremošanas sistēmu un ļaus tev justies labāk arī vasaras karstumā, īpaši, ja tu ilgu laiku pavadīsi sēžot automašīnā vai autobusā.

Vēl, protams, vajadzētu izvēlēties arī pēc iespējas plānāku apģērbu, kas labi elpo. Šādi apģērbi vislētāk ir pieejami internetā,un tie nodrošinās, ka tavs ķermenis nepārkarsīs un tava āda spēs elpot pat vasaras karstumā. Un tu vari arī automašīnas vai autobusa sēdekli apklāt ar materiālu, kurš labi elpo, tā novēršot, ka tā ķermeņa daļa, kura ilgu laiku ir piespiesta auto vai autobusa sēdeklim neelpo un sasvīst.

Ievēro šos padomus, kā arī pēc iespējas vairāk izvairies no ilgstošas atrašanās tiešā saulē, un tā tu ne tikai varēsi ērtāk pavadīt karstos vasaras mēnešus, bet arī vieglāk varēsi pārdzīvot braucienu ar automašīnu vai autobusu, lai cik grādus rādītu termometra stabiņš.

Par visu