05/12/2019

Mums pašlaik ir gudrie telefoni, gudrie datori un gudrie pulksteņi, bet jau tuvākajā nākotnē mēs varēsim redzēt arī gudrās automašīnas. Vārds gudrais būtībā tiek lietots tad, kad kāda ierīce tiek pieslēgta internetam, un tas notika gan ar datoriem, gan telefoniem un pat pulksteņiem, bet līdz šim ar automašīnām tas vēl nav tā īsti noticis. Bet tas viss mainīsies tuvāko gadu laikā, jo nupat visas lielākās tehnoloģiju kompānijas ir sākušas interesēties par šo jomu un to, kas tajā notiek. Apple, Google un Tesla ir tikai dažas no zināmākajām kompānijām, kas veido dažāda veida tehnoloģijas un papildus arī darbojas ar automašīnām. Iespējams, Tesla ir pagaidām zināmākais šīs jomas darbonis ar savu elektroautomašīnu, kura ir visu laiku pieslēgta internetam un nemitīgi saņem atjauninājumus nevajagot šo automašīnu nemaz nogādāt pie dīlera.

Gudrās automašīnas spēs sazināties viena ar otru, zinās, kur ir sastrēgumi, kā arī spēs paziņot par gaidāmajiem laika apstākļiem un citām līdzīgām lietām, kas līdz šim bija jāuzzina internetā pirms brauciena. Šīs automašīnas varēs visu šo informāciju pašas atrast un to gudri pielietot tieši tajā brīdī, kad tas ir nepieciešams un sazinoties ar citām automašīnām, kas ir uz ceļiem var kopumā radīt pietiekoši lielu tīklu, lai varētu aptvert visu informāciju, kas tad īsti notiek uz auto maģistrālēm. Tiklīdz, kā notiek kāda avārija vai arī kāds cits nelaimes gadījums visas automašīnas, kuras grasījās šo ceļu izmantot tiks apziņotas un vai nu automātiski novirzīsies uz citu ceļu vai arī paziņos šoferim par to. Ar šīm gudrajām mašīnām to lietotāji būs spējīgi piekļūt visai informācijai, kas viņiem ir nepieciešama un nākotnē pat pilnībā nodot braukšanas procesu pašas automašīnas rokās.

Līdz paš-braucošajām automašīnām mums vēl ir kāds laiks ejams, bet tās ir tuvāk, kā jūs varat iedomāties un ja automašīna varēs pati braukt un vēl pie tam sazināties ar visām mašīnām, kas ir tai apkārt, tad būs iespējams izveidot ļoti efektīvu un neplīstošu sistēmu, kurā visi auto sazināsies ar visiem un nodos viens otram informāciju par visu, kas notiek uz ceļiem. Tas varbūt pagaidām liekas, kā kaut kāds nākotnes vai zinātniskās fantastikas stāsts, bet tuvāko 5 gadu laikā tas viss būs pieejams uz mūsu ceļiem un valdībai būs jāsāk domāt par likumdošanu, kas būs atbilstoša šādām gudrajām automašīnām.

Par visu