05/12/2019

Automašīna ir populārākais cilvēku pārvietošanās līdzeklis, jo ar automašīnu braukt ir ne tikai ātri, bet arī ļoti ērti un viegli, kā arī papildus ir iespējams pārvadāt vairākus cilvēkus vai lielu vairumu mantu, ja tas ir nepieciešams, padarot automašīnu vietas ziņā par ekonomisku pārvietošanās līdzekli. Taču, ja runā par degvielas patēriņu, tad automašīna nekādā gadījumā nav efektīvs pārvietošanās veids, jo parastie automobiļo patērē daudz degvielas, vienalga vai šī degviela, kuru tie izmanto ir benzīns, dīzeļdegviela vai gāze. Par laimi arī zinātne daudz domā par šo problēmu un ir nākusi klajā ar videi draudzīgu, taču visā citā ziņā tik pat izdevīgu risinājumu – elektro automašīnas.

Elektro automašīnas ir automašīnas, kuras degvielas vietā izmanto elektroenerģiju, lai dotos uz priekšu. Tas ir iespējams pateicoties tam, ka parastais automašīnu iekšdedzes dzinējs, lai kuru darbinātu ir nepieciešama degviela, elektro automašīnās tiek aizvietots ar elektromotoru, kurš ir pievienots automašīnas ātrumkārbai. Šī motora aizstāšanas rezultātā tiek ne tikai iegūts auto, kurš ir videi draudzīgs, bet arī auto, kura jauda tiek palielināta. Kā arī tiek ievērojami samazināts automašīnas patēriņš.

Vēl kāda lieliska šāda auto funkcija ir tā, ka, tā kā šis auto darbojas uz elektrību un to ir nepieciešams uzlādēt, šo uzlādi ir iespējams veikt no parastas mājas rozetes, kas nodrošina, ka elektro automašīnas īpašniekiem nav jāiegādājas speciālas tehnoloģijas vai lādētāji, lai lādētu savas automašīnas. Tie var, atbraucot mājās, vienkārši pieslēgt savu automašīnu pie rozetes un ļaut tai uzlādēties.

Lai gan pasaulē elektro automobiļi ir populāri jau kopš apmēram 2008. gada, kad arī aizsākās elektro auto bums, Latvijā elektro automobiļi sāka parādīties tikai salīdzinoši nesen. Taču pagājušā gadā Latvijā bija reģistrēti jau 39 rūpnieciski ražoti elektro auto, kas tikai rāda, ka arī Latvijas iedzīvotāji tomēr sāk domāt par videi draudzīgāku pārvietošanās veidu, iegādājoties auto, kuri ir videi draudzīgāki, un vispārīgi arī labāki. Kā arī uzņēmums Latvenergo jau ir atvēris pirmo elektro auto “uzpildes staciju”, kurā ir iespējams uzlādēt savu elektro automobili, kas tikai ar vien apstiprina, ka drīz arī Latvijā ienāks arvien vairāk un vairāk elektro automobiļi un arvien vairāk un vairāk cilvēku pārvietosies video draudzīgos auto.

Par visu