05/12/2019

Auto industrija pašreiz ir tranzīta stāvokli no mums visiem tik ierastajām automašīnām uz kaut ko pavisam citu, kas būs gudrās automašīnas, kas visu laiku būs pieslēgtas internetam, kā arī kuras pašas pratīs braukt un kurām nevajadzēs vadītājus. Pasaulē patreiz ir vismaz 1 miljards reģistrētu automašīnu un kopumā tiek lēsts, ka kopējas automašīnu skaits pasaulē sasniedz pat 2 miljardus automobiļu, bet visām šīm mašīnām ir nepieciešami vadītāji, tād patērē ļoti daudz degvielas un tām nemitīgi ir vajadzīgi remontdarbi un uzkopes, kas auto īpašniekam izmaksā visai prāvas naudas summas. Auto industrija noteikti, ka ir pieskaitāma pie lielākajām pasaules industrijām un katru gadu pasaulē tiek saražotas teju vai 100 miljoni jaunas automašīnas, un tā, kā automašīnu vērtība parasti ir vismaz 20 tūkstoši Eiro, tad kopējais auto industrijas tirgus ir viens no lielākajiem pasaules ekonomikas sektoriem.

Bet neskatoties uz šīs industrijas lielumu daudzi cilvēki uzskata, ka nākotnē šī industrija var sarukt vai vismaz samazināties, jo tagad jau pasaule ir piesātināta ar automašīnām un pilsētās jau tās ir pārāk daudz, kas tad arī veido auto sastrēgumus un smogu no izplūdes gāzēm. Nākotnē, iespējams, katram cilvēkam vairs nevajadzēs pašam savu automašīnu, jo būs paš-braucošās automašīnas, kas jebkurā brīdī tevi varēs paņemt no jebkuras vietas un aizvest tur, kur tev ir nepieciešams nokļūt. Protams cilvēki arī gribēs izklaidēties un pabaudīt atklāto ceļu, bet priekš tā var izveidot speciālus īres transportlīdzekļus, ko tad arī var izmantot šādiem mērķiem, kā tas notiek jau pašlaik. Bet vēl pagaidām mums katram ir vajadzīga sava automašīna jo publiskais transports ir pārāk neefektīvs un mūsdienu mūsu laiks ir pārāk dārgs, lai stāvētu pieturā un gaidītu pienākam autobusu, kas pēc tam lēnām brauc caur visai pilsētai un apstājas dažādās vietās.

Protams, ja runājam par nākotni, tad jāpiemin arī tas, ka nākotnē no benzīna un dīzeļa iekšdedzes motoriem mēs pāriesim uz elektrību, jo elektrība ir daudz labāks enerģijas uzglabāšanas veids un ar nemitīgi krītošajām bateriju cenām un paliecinoties to ietilpībai mēs jau drīz redzēsim pirmās automašīnas, kuras varēs nobraukt visu dienu bez vajadzības uzlādēties. Jau pašlaik tehnoloģiski attīstītākie elektro auto modeļi spēj veikt vairāk kā 500 kilometrus ar vienu uzlādes reizi un ar šādu veiktspēju lielākajai daļai cilvēku savos ikdienas izbraucienos pilnībā pietiek. Nākotnē arī visas automašīnas būs tā teikt saslēgtas tīklā, jeb pieslēgtas pie interneta, lai varētu kopistiski sazināties un informēt viena otru par sastrēgumiem un dažādām citām lietām, kas varētu traucēt satiksmei.

Par visu