05/12/2019

Transporta industrija ir viena no lielākajām un plašākajām industrijām, jo tajā tiek iekļauti gan dažādi pārvadājumi, gan, piemēram, taksometra pakalpojumi. Bet, lai transporta industrija spētu eksistēt ir nepieciešamas automašīnas un citi spēkrati, jo transporta industrija balstās uz šīm tehnoloģijām. Tādēļ domāju, ka būtu interesanti apskatīt to, kāds ir pašreizējās auto industrijas apjoms.

Tā kā ik mirkli tiek pārdotas, nopirktas, iemainītas un likvidētas automašīnas, tad nav iespējams precīzi noteikt to, cik pašreiz automašīnas ir pasaulē. Šo ciparu var tikai aptuveni prognozēt, taču, manuprāt, pat šī prognoze ir visai akurāta un labi atspoguļo pašreizējo auto industrijas situāciju pasaulē.

Tiek lēsts, ka pašreiz pasaulē ir pārdoti nepilni 74 miljoni automašīnas, kas nozīmē, ka pašreiz pasaulē varētu būt ap vai pat nedaudz pāri 74 miljoni automašīnu, kas, salīdzinājumā ar pasaules populāciju, kas pašreiz ir vairāk nekā 7,3 miljardi cilvēku, ir tikai visai maza daļa no kopējā iedzīvotāju skaita, un ņemot vērā, ka, piemēram, ritumu pasaulē daudziem cilvēkiem ir divas mašīnas, bet austrumos un attīstības valstīs lielam daudzumam cilvēku mašīnu nav vispār, tad tas ir salīdzinoši.

Taču, neskatoties uz šo relatīvi mazo automobiļu skaitu pasaulē, visas šīs mašīnas kopā producē pietiekami daudz izplūdes gāzes, ka jau sen zinātnieki cenšas radīt jaunus veidus, kā samazināt šīs izplūdes gāzes, jo tās ievērojami kaitē mūsu videi. Viena no lieliskām šādām alternatīvām ir elektro automašīnas, kuras, tā vietā, lai darbotos ar degvielas palīdzību, darbojas uz elektrību, kā rezultātā tās neizdala video un atmosfērai kaitīgās vielas.

Interesants rādītājs, ja runā par auto industrijas apjomu, ir arī tas, cik jauni un jau esoši automašīnas modeļi ir pasaulē. Piemēram ASV uz šo brīdi kopā ir 265 esoši un arī jauni automašīnas modeļi.

Vēl var arī apskatīt rādītāju, kas liecina par to, kuri ir vislabāk pirktie automašīnas. Tā, piemēram, 2014 gada vispirktākais automašīnas modelis ir Toyota Corolla, kuram seko Ford Focus un Volkswagen Golf un Rabbit, kas parāda, ko šīs automašīnas markas un šos konkrētos modeļus cilvēki ir iecienījuši visvairāk.

Par visu