05/12/2019

Mūsdienās, kad vēlamies iegādāties jaunu automašīnu, tā ir jāpērk no auto dīleriem, kuriem parasti tiek maksāta komisija par nopārdoto automašīnu skaitu un tāpēc viņi ir ieinteresēti ar visām metodēm, kas vien pieejamas pierunāt tevi iegādāties tieši viņu piedāvātos spēkratus. Bet pēdējo gadu laikā ir parādījies interesants pavērsiens, jo daži auto ražotāji ir sākuši paši veidot savus veikalu un censties tādā veidā pārdot šīs automašīnas. Šie pārdošana modeļi, kur mašīnas tiek pārdotas pa tiešo ir ļoti neierasti un cilvēki vēl tā īsti nesaprot ko tas nozīmē, jo šajās vietās parasti cilvēkiem tiek maksāta cietā alga un viņi nemēģinās uzspiest neko no pircēja, kas to nevēlas, un tādā veidā radīt daudz labāku atmosfēru, kā pie šiem dīleriem. Un tāpēc arī, vismaz Amerikā, pašlaik notiek cīņa starp šiem dīleriem un vismaz vienu auto ražotāju, kas tad arī cenšas pats pārdot šīs automašīnas. Tesla ir jauns auto ražotājs, kas ražo elektromašīnas un dēļ tā viņiem daudz labāk ir pašiem mēģināt pārdot šos spēkratus, jo diezin vai kāds dīleris gribēs pārdot elektro automašīnu, ja viņš var saņemt lielāku komisiju no iekšdedzes dzinēja spēkrata.

Šādi atsakoties no trešās puses pārdošanas auto ražotājs ir spējīgs uzstādīt daudz zemāku cenu, kā arī radīt klientam labāku atmosfēru un tāpēc arī klienti ar lielāko prieku ir gatavi pāriet uz šādu pārdošanas modeli, tomēr auto dīleri pret to cīnās ar visu sparu, jo šī ir ļoti liela industrija un auto dīleri nostrādina daudz pārdevēju, kuri ir ieinteresēti iegūt šīs komisijas nevis vienādo algu, kā to dara Tesla auto ražotājs. Lielākajā daļā ASV štatu ir iespējams jau nopirkt šo automašīnu bez dīleriem, tomēr ir daži štati, kur šo dīleru lobijs ir pārāk liels un Tesla nespēj izmainīt šo greizo likumdošanu. Bet pašā pamatā taisnība jau tur ir, jo tiklīdz, kā ir vēl kāda iesaistītā puse, tā rodas papildus izdevumi un arī šie dīleri nevar nodrošināt tik labu servisu, kā pats ražotājs, jo tomēr viņi vislabāk zina, kā šo mašīnu pasniegt un kā salabot.

Tā, kā, ja tu strādā kādā no auto dīleru saloniem tev būtu jāsāk domāt par to, ko tu darīsi tad, kad vairs šādi kantori nebūs nepieciešami. Protams, tas, iespējams, nenotiks divu gadu laikā vai arī 5 gadu laikā bet agri vai vēlu šīs jaunās kompānijas uzvarēs un vecais modelis tiks izskausts radot gan lielāku peļņu automašīnu ražotājiem gan zemākas cenas klientiem vienlaicīgi.

Par visu