05/12/2019

Mēs taču visi zinām, cik skaita ir mūsu pašu Latvija un viss tas, ko šī mūzu zeme mums var piedāvāt, bet ja salīdzinām ar visu plašo pasauli, tad Latvija ir tikai, kā mazs piliens okeānā un pasaulē ir ļoti daudz un dažādas vietas, kultūras un skati, kurus es ieteiktu apskatīt visiem. Ja Latvijā ir aptuveni 15 tūkstoši kvadrātkilometru ko apskatīt, tad pasaulē kopā ir aptuveni 148 miljoni kvadrātkilometru no kuriem jebkurš cilvēks dzīves laikā var apskatīt tikai ļoti mazu daļiņu. Bet censties jau mēs varam un mums jau nav jāapskata viss, bet tikai skaistākās un interesantākās vietas.

Ja tu vēl esi jauns tad es tev ieteiktu sākt ar pasaules apceļošanu ar savu transportlīdzekli, līdzi ņemot telti un savu iedzīvi un divatā ar savu otru pusīti vai arī ar draugu kompāniju doties no sākuma tuvāku zemju apskatei un pēc tam dodoties aizvien tālāk un tālāk. Protams arī ar savu auto braucot šāds ceļojums var sanākt visai dārgs tāpēc vislabāk būtu, ja tu jau pirms tam būtu sakrājis naudu un varētu atļauties pa ceļam nedomāt tik traki par finansēm. Bet ne vienmēr tā tas sanāks un tāpēc ir iespējams arī ņemt kredītus un šādi apceļot pasauli, bet jāatceras ka šī nauda agrāk vai vēlāk tev būs jāatmaksā un arī esot citās zemēs diezin vai tu varēsi paņemt kredītu. Piemēram ja tu ceļo tepat pa Eiropu tad tu vienmēr vari ieiet internetā un paņemt kredītu tepat Latvijā, kas nekavējoties tiks aizskaitīts uz tavu kontu, bet ja tu esi piemēram Gruzijā kas nav Eiropā diezin vai tu varēsi saņemt viņu pakalpojumus. Tas ir tāpēc, ka Gruzijā vienkārši neesi Gruzijas pilsoni un nevarēsi šādam pakalpojumam pieteikties! Un tāpēc par naudu jādomā jau pirms tu dodies šajā ceļojumā!

Kad dodies pa pasauli noteikti ņem līdzi telefonu, kuram būs pieejams internets un arī paņem līdzi visas pirmās nepieciešamības preces no Auto aptieciņas līdz kādam ēdienam, ūdenim un apģērbiem. Tādā veidā tu būsi sagatavojies jebkam un braucot pa pasauli nekad nepazudīsi. Automašīnas mēdz plīst un ceļojuma laikā var gadīties dažnedažādākās problēmas bet par tām nevajag raizēties un ir jādomā tikai, kā izbaudīt visu, kas ar tevi notiek un kādas emocijas tu no tā vari iegūt. Ceļošana parasti izraisa ļoti labas sajūtas un dažādu skaistu vietu apskatīšana ir tiešām noderīga gan atslodzei gan sava prāta paplašināšanai, lai ikdienas rutīna neliktos tik nomokoša un neizturama.

Ceru, ka tu kādreiz izdomāsi un tiešām dosies paceļot pa pasauli un iespējams, ka šī pieredze izmainīs tevi uz visiem laikiem!

Par visu